Skip to main content

Hľadáte prehľadný to-do list? Vyskúšajte Wunderlist

Ak si chce človek udržať čo najvyššiu produktivitu, musí si evidovať zoznam úloh (to-do list) a dodržiavať ho. Na to-do list je množstvo aplikácií, ja vám chcem predstaviť svojho favorita. Je ním bezplatný nástroj Wunderlist, ktorý je čím ďalej tým viac považovaný za lídra medzi to-to listami. Niektorí si možno poviete. Prečo práve táto aplikácia? Sú aj prepracovanejšie či sofistikovanejšie?

Na Wunderliste oceňujem predovšetkým prehľadnosť, čo je pre mňa pri práci najdôležitejšie. Nepotrebujem vyčačkané aplikácie, v ktorých sa neviem zorientovať. Dôležité je, aby som si vedel zaznačiť úlohu (prípadne poznámku k nej), termín a po dokončení ju zo zoznamu vyčiarkol.

Aby ste Wunderlist mohli používať, musíte si tu zaregistrovať konto, čiže zadávate meno, e-mail a heslo. Cez toto konto potom viete Wunderlist synchronizovane používať na notebooku, smartfóne alebo tablete.

Páči sa mi, že si viem označovať dôležité úlohy, ktoré sa mi presunú do priečinka „Dôležité“, Tu nájdem zoznam toho, čo potrebujem spraviť prioritne.

Nechýbajú ani upozornenia – nemusíte nosiť v hlave poznámku, že o 12:15 máte spraviť toto a tamto (hlava je na vytváranie nápadov, nie na ich zaznamenávanie 🙂 ). Stačí si pri Wunderliste nastaviť upozornenie na konkrétny deň a čas a aplikácia vás sama upozorní hneď viackrát – napr. v notebooku mi vyskočí notifikácia so zvukovým signálom + mi príde aj e-mail.

Upozornenie e-mailom na úlohu

Pozitívne hodnotím aj priraďovanie tzv. čiastkových úloh, čiže ak je úloha zložitejšia, ľahšie sa vám bude zvládať, ak si ju „rozmeníte“ na drobné úkony a tie si rozpíšete.

Nechýbajú ani zoznamy, čiže ak máte poznačených 30 úloh, pravdepodobne v nich budete mať zmätok. To vyriešite cez konkrétny priečinok, do ktorého si úlohy pridáte podľa zamerania, napr. ak mám 5 úloh ohľadne svojho portálu investicne.sk, tak si vytvorím zoznam Investicne.sk a tu si priradím súvisiace úlohy.

Vo Wunderliste sa dajú úlohy zdielať aj s ostatnými užívateľmi tejto aplikácie. Vraj to funguje tak, že kolegovi nazdieľate konkrétny zoznam úloh a ak ho potvrdí, zobrazí sa mu a môže na ňom pracovať spoločne s vami (toto som neskúšal, takže osobne neviem, ale určite je to šikovná vec).

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi
Dušan Hruška

Dušan Hruška

Online podnikateľ, trader, bloger. Cez svoje články rád inšpirujem ostatných, baví ma cestovanie, písanie a finančné trhy.