Skip to main content

Výsledky: Dá sa zarobiť v Google Adsense?

Pred pár týždňami som na portáli svetbohatych.com implementoval reklamy od spoločnosti Google, a to cez známy reklamný systém Adsense. Stačí sa do systému registrovať, Google preverí zameranie a obsah vašich stránok, a keď vám dá zelenú, môžete osadiť reklamu, či už do bočného panela, pod článok alebo do hlavičky webu. Pokiaľ návštevník na reklamu klikne, vám sa pripíše provízia.

Toľko k predstaveniu Adsense.

V minulosti som sa týmto systémom veľmi nezaoberal, zrejme kvôli tomu, že na to nebol dostatočný traffic. Doteraz som na monetizáciu využíval prevažne affiliate marketing, PR články či predaj vlastných produktov.

Bol som preto zvedavý, aké výsledky prinesú „goooogle reklamky“. Prinášam prehľad výsledkov od začiatku tohto mesiaca (od 1. apríla – 28. apríla).

zarobky v google adsense

Ako vidieť, celkovo boli reklamné jednotky na stránkach svetbohatych.com zobrazené 214 171-krát (dve reklamy v článku, jedna v pravom paneli, jedna na homepage), z toho bolo 851 kliknutí, čiže miera prekliku (CTR – click through rate) predstavuje 0,39%. Pred zavedením Adsense som sa dočítal, že priemerné CTR sa pohybuje na úrovni 0,17 – 0,20%, takže reálny výsledok je ešte lepší.

Týchto 851 kliknutí prinieslo odhadované zárobky 119€, čo znamená, že za jeden klik som v priemere dostal 0,139 €.

Za 28 dní mi tak web na reklamách v Adsense zarobil 119€, čo nie je veľký zázrak, ale ani zlý výsledok.

Ak by som vychádzal z doterajších čísel a v máji by sa mi podarilo dosiahnuť nie 214-tisíc zobrazených reklám, ale napríklad 500-tisíc, odhadované zárobky by vyzerali asi takto:

  • 500-tisíc zobrazení a CTR 0,39% = 1950 kliknutí
  • 1950 kliknutí x 0,139€ (cena za klik) = 271€.

Ako dodatočný príjem popri affiliate, vlastných produktoch či PR článkoch, to nie je až tak najhoršie. Takže dá sa v Adsense zarobiť? Áno dá. Len samozrejme treba na to nemalý traffic, a ten sa len tak sám z ničoho neutvorí 🙂

A čo vy? Zarábate cez tento reklamný systém? Aké máte výsledky? Napíšte do komentov 🙂

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi
Dušan Hruška

Dušan Hruška

Online podnikateľ, trader, bloger. Cez svoje články rád inšpirujem ostatných, baví ma cestovanie, písanie a finančné trhy.