Skip to main content

5 aplikácií, ktoré by si nemal prehliadnuť, ak sa zaujímaš o finančné trhy

V tomto článku ti chcem predstaviť niekoľko zaujímavých mobilných aplikácií, ktoré oceníš v prípade, ak sa zaujímaš o obchodovanie / investovanie na finančných trhoch.

Každú z nižšie uvedených aplikácií som sám otestoval a niektoré využívam dodnes.

Investing

Investing.com je všestranný finančný portál, kde nájdeš nielen finančné spravodajstvo, ale aj kurzy mien, komodít či akciových indexov. Sú tu tiež nástroje ako ekonomický kalendár, monitor úrokových sadzieb v USA či porovnávač brokerov.

Osobne túto appku využívam kvôli fundamentom, na ktoré ma upozorňuje cez notifikácie na pozadí. Napríklad, keď je v USA NFP (čo je mimoriadne dôležitý údaj z trhu práce), výsledok mi do pár sekúnd zasvieti na telefóne, takže nemusím si výsledok fundamentu ručne vyhľadávať v správach či v kalendári.

Metatrader 4 (Metaquotes)

Aplikácia, ktorú vo svojom smartfóne otváram asi najčastejšie. Metatrader je obchodná platforma, cez ktorú manažuješ svoje pozície u brokera. Okrem notebooku si nosím MT4 aj v telefóne, kde síce ponúka menej funkcií, no za to plne postačuje na otvorenie či uzavretie pozície.

Okrem toho si tu vieš pozrieť históriu obchodov (páči sa mi filtrovanie histórie podľa zoobchodovaných inštrumentov). Zaujímavá je tu aj práca s grafom. Síce to nie je „ono“ ako na počítači, no aj tu si vieš pridávať indikátory či zakreslovať trendové čiary.

Bloomberg

S Bloombergom si sa už určite stretol. Nájdeš tu priam „bleskové“ správy z ekonomiky a finančných trhov a k dispozícii sú aj trhové kurzy a grafy.

Páči sa mi prehľadné delenie a prepojenie informácií v záložke „Markets“ – keď prejdem napr. do sekcie komodity, vidím tu nielen aktuálne ceny komodít a grafy ale aj najnovšie správy týkajúce sa komoditných trhov. Veľmi rýchlo sa tak dostaneš k čerstvým informáciám súvisiacich s ropou či zlatom.

Trade Interceptor

Pokiaľ hľadáš nástroj na prácu s grafmi, potom ťa poteší práve táto aplikácia. S grafmi sa tu dá vyhrať možno o niečo precíznejšie ako v Metatraderi. Priamo cez svoj smartfón si do grafu môžeš natiahnuť fibonacciho retracementy či ABCD pattern.

Okrem toho tu nájdeš aj ekonomický kalendár či správy. Po stiahnutí a nainštalovaní aplikácie si stačí vytvoriť len demo účet, následne vieš využívať funkcie aplikácie.

Telegram

Nejde síce o „finančnú appku“, no vieš si ju tak prispôsobiť 🙂

V Telegrame môžeš odoberať rôzne privátne či verejné kanály ohľadom investovania a tradingu. Pokiaľ sa napríklad zaujímaš o kryptomeny, môžeš sa pridať do skupiny t.me/cointelegraph  a aplikácia Telegram ťa upozorní na každú novinku, ktorá bude v tejto skupine pridaná.

PS: Máš praktické skúsenosti s ďalšími aplikáciami pre investorov či traderov? Podeľ sa s tipmi v komentároch nižšie.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho s priateľmi
Dušan Hruška

Dušan Hruška

Online podnikateľ, trader, bloger. Cez svoje články rád inšpirujem ostatných, baví ma cestovanie, písanie a finančné trhy.